گیاهان دارویی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در طب سنتی و حتی علم پزشکی بسیار مورد اهمیت هستند، به گونه‌ای که در تهیه انواع داروها برای تقویت سیستم ایمنی مورد استفاده قرار می‌گیرند و انواع آزمایش‌های علمی و پزشکی را پشت سر گذاشته‌اند.

برای همین منظور بهتر است که برخی از این گیاهان  دارویی را بشناسیم تا بهتر بتوانیم از آن‌ها در رژیم غذایی استفاده کنیم و سلامت سیستم ایمنی بدن را تضمین کنیم.

در این مقاله قصد داریم نام  چند نوع گیاه دارویی معتبر و با ارزش را نام ببریم تا از آن‌ها برای تقویت سیستم ایمنی استفاده کنیم. سیستمی که باید نسبت به مراقبت آن دقت بالایی داشته باشیم تا از بروز انواع بیماری‌های ویروسی و باکتریایی در امان باشیم.

۱. دارچین جز گیاهان دارویی تقویت کننده سیستم ایمنی

دارچین دارای یک ماه بسیار مفید است به نام سینا مالید است. این ماده در تنظیم بسیاری از چرخه‌های متابولیسمی بدن موثر و مفید است. مثل تنظیم چرخه متابولیسم و تنظیم میزان کارکرد بالایی سیستم ایمنی که همگی در راستای کاهش فشار خون، کاهش میزان دیابت و همچنین بیماری‌های شاخه سرطان بسیار موثر هستند.

۲. چای سبز

چای سبز جز انواع چای‌های بسیار مفید و نتیجه بخش است که امتحان خود در درمان و همچنین پیشگیری بسیاری از بیماری‌های آسیب‌زا پس داده است و برای همین منظور در تهیه بسیاری از داروهای مکمل و مقوی که برای بالا بردن سیستم کارکرد دستگاه ایمنی استفاده می‌شوند، چای سبز به کار رفته است.

چای سبز یک ماده فعال به نام  کاتچین دارد که این ماده بر سلول‌های دستگاه ایمنی تاثیر بالایی می‌گذارد و موجب تقویت هر یک می‌شود و به نوبه آن دستگاه می‌تواند هر نوع عامل خارجی و آسیب‌زا را در بدن تشخیص دهد و آن را مهار کند.

چای سبز جز گیاهان دارویی تقویت کننده  سیستم ایمنی است که می‌توانید در طول روز یک فنجان از آن را بنوشید.

۳. بابونه

بابونه از گیاهان بسیار قدیمی و پرفایده است که در بیشتر کشورهای دنیا این گیاه شناخته شده است و در تهیه بیشتر مواد دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تقویت-سیستم-ایمنی-بدن-با-گیاهان-دارویی

یکی از فواید این دارو برای بالا بردن کیفیت کاری سیستم ایمنی است. یعنی به راحتی می‌توان با مصرف چای بابونه تقویت سیستم ایمنی را بالا برد. به خصوص در فصل زمستان که این سیستم مدام در حال درگیری با انواع میکروب‌ها و ویروس‌های مضر است و باید آن‌ها را تار و مار کرد. بنابراین استفاده از گیاهان دارویی تقویت کننده سیستم ایمنی می‌تواند قدرت آن را چند برابر کند و فعالیت آن را تنظیم کنیم.

۴. چای سفید

یکی دیگر از انواع چای‌های مفید برای بدن استفاده از چای سفید است. این نوع چای شامل جوانه و گلبرگ‌های تازه از خود گیاه چای است که دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد.

این چای دارای انواع آنتی اکسیدان‌های ضروری است که قادر است با انواع رادیکال‌های مهاجم که تهدید کننده سیستم ایمنی هستند، به خوبی مبارزه کند و از طرفی قدرت سیستم ایمنی را هم بالا ببرد. برای همین مصرف این گیاه حتی یکبار در هفته هم بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

۵. زعفران و هل

زعفران و هل هم از گیاهان معطر و پرخاصیت هستند که جز گیاهان دارویی تقویت کننده سیستم ایمنی محسوب می‌شوند که هر دو را می‌توانید به عنوان طعم دهنده و تقویت کننده نوشیدنی‌ها و انواع غذاهای خوشمزه ایرانی استفاده کنید.

هل و زعفران خاصیت خوبی برای بالا بردن کارکرد سیستم ایمنی دارند. بنابراین می‌توانید از زعفران به عنوان شربت همراه با عسل استفاده کنید و از هل هم به عنوان ماده‌ای معطر و پرخاصیت همراه با چای و یا سایر نوشیدنی‌های موثر مثل بابونه مصرف کنید.

۶. فلفل قرمز، فلفل سیاه، زردچوبه و ادویه کاری

ادویه جات مثل انواع فلفل‌ها و زردچوبه‌ها از روزگاران قدیم در کشورهای آسیایی مثل چین، هند و ایران مورد مصارف دارویی و پزشکی قرار می‌گرفتند و هنوز هم به عنوان گیاهان دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرند چرا که می‌توانند مانع بروز بسیاری از بیماری‌های مضر مثل انواع سرطان‌ها و بیماری‌های دیگر شوند. این اودیه جات نامبرده در تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر بسیار بالایی دارند. به نحوی که مصرف فلفل در انواع غذاهای سرد مانع از تضعیف دستگاه ایمنی می‌شود و در نهایت قدرت سیستم ایمنی را بالا می‌برند. این ادویه جات را در فصل زمستان می‌توانید مصرف کنید تا از بروز انواع بیماری‌های مضر ویروسی و باکتریایی مثل سرماخوردگی، کرونا و سایر در امان باشید.

برای آشنایی هر چه بهتر و بیشتر و همچنین جهت تهیه انواع مواد گیاهی و دارویی به صرفه و مقوی به بخش خرید سایت یخ پد مراجعه کنید و آن‌ها در ظرف اندک زمانی خریداری کنید.