کیف خنگ نگهداری انسولین برای بیماران انسولین بهترین کیف و یا حتی می‌تواند بهترین هدیه باشد تا به خوبی بتوانند از انسولین خود مخصوصا در روزهای گرم سال مراقبت کنند.

انسولین یک داروی حیاتی و ضروری بیماران دیابتی است و گاهی برخی از آن‌ها نیاز دارند روزانه یا هر چند ساعت یکبار آن را تزریق کنند.

به وقت سفر، مهمانی یا انجام کارهای ضروری انجام این ضرورت سخت می‌شود اما اگر کیف خنک نگهداری انسولین فراهم شود، بسیاری از مشکلات و استرس‌های روزانه این افراد کاملا حل می‌شود.

در این مقاله قصد داریم، در مورد این کیف ضروری و حیات بخش بیماران دیابتی بیشتر توضیح دهیم.

کیف خنگ نگهداری انسولین : بیماران دیابتی

بیماری دیابت زمانی خود را بروز می‌دهد که بدن فرد از تهیه انسولین کافی ناتوان باشد یا همان مقدار انسولینی که تهیه می‌شود، به درستی به کار گرفته نشود . در این صورت نیاز است که انسولین تزریقی استفاده کند.

نیاز بیماران به این ماده متفاوت است. یعنی بر اساس نوع دیابت که نوع یک و دو نامگذاری می‌شود. باید نیاز خود را به درستی برآورده کنند و در این میان وجود یک محفظه نگهداری از انسولین برای مراقبت از بیمار مورد نیاز می‌شود.

کیف فرتاک مناسب جهت حمل داروهای نیازمند به زنجیره سرما
امروزه یکی از مشکلات در مسافرت های طولانی، نیاز به رعایت زنجیره سرما جهت حمل داروهای یخچالی است. شرکت یخ ژله ای فرتاک با در اختیار داشتن به روز ترین خط تولید و با بهره گیری از ماشین آلات و مواد اولیه ژاپنی، با تولید  کیف حمل دارو بهمراه یخ پک راه حل مناسبی برای این مشکل ارائه نموده است.  این محصول که همراه یک عدد یخ ژله ای استاندارد با قابلیت حفظ سرما برای بیش از ۷ ساعت ارائه می شود، یکی از بهترین گزینه ها برای حمل طولانی مدت داروهای خاص و انسولین که نیاز به نگه داری در دمای پایین را دارند، می باشد. از مهمترین کاربرد های این محصول حمل انسولین برای بیماران دیابتی و دارو های خاص در مسافرت ها است. طول عمر، حفظ سرمای طولانی مدت و قیمت مناسب از مزیت های این محصول نسبت به نمونه های مشابه دیگر می باشد. همچنین این کیف دارای عایق حرارتی می باشد که مانع خروج سرما از محفظه کیف می شود.برای استفاده از این محصول کافیست یخ داخل آن را به مدت ۲ ساعت در فریزر قرار داده و پس از انجماد آن را داخل محفظه مخصوص تعبیه شده در کیف و در قسمت دیگر دارو و یا انسولین را قرار دهید.

کیف نگهداری انسولین و انواع انسولین

انسولین‌ها انواع و اقسام گوناگونی دارند، یعنی از نوع مواد سازنده و نوع ساختار شکلی متفاوت هستند.

مثلا دو نوع اصلی انسولین قلمی و ویالی می‌باشد که برای نگهداری هر دو می‌توانید از کیف خنک نگهداری انسولین استفاده کنید.

گاهی اوقات نه فقط به لحاظ حفظ دمای انسولین بلکه به خاطر آسیب‌هایی که در اثر فشار و یا افتادن بر انسولین وارد می‌شود و یا می‌شکنند، استرس بیمار را چند برابر می‌کنند.

برای همین  کیف خنک نگهداری انسولین ضروری‌تر از همیشه می‌شود . مثلا اگر  انسولین از نوع قلمی باشد در اثر فشار ممکن است به درستی عمل نکند و به هر حال موجب نگرانی بیمار شود.

کیف-خنک-نگهداری-انسولین

اما کیف خنک نگهداری انسولین به حفاظت درستمی‌انجامد و  مانع از هر گونه فشار بر آن می‌شود.

بنابراین انسولین به طور حتم نیاز به یک مکان محافظ جهت نگهداری اصولی دارد.

این مکان می‌تواند یک کیف مخصوص باشد که البته برخی از کیف‌های موجود در بازار دارای کیفیت خوب نیستند و نمی‌توانند نیاز چند ساعته یک بیمار را برای مراقبت از انسولین برآورده کنند.

 انواع کیف خنک نگهداری انسولین

کیف خنک نگهداری انسولین در بازار انواع متفاوتی دارد که برخی از بهترین های این کیف را در این مقاله توضیح می‌دهیم که می‌تواند جهت یک خرید آگاهانه مفید باشد.

کیف خنک نگهداری انسولین فریو

این کیف از بهترین های نگهدارنده انسولین در بازار است که ساخت انگلستان می‌باشد.

کیف به گونه‌ای طراحی شده است که می‌توانید هر نوع انسولین با هر گونه شکل و ساختار را در آن بگذارید.

البته هر کیف در پذیرش تعداد انسولین محدودیت‌هایی دارد و بهتر است متناسب با گنجایش و ظرفیت کیف و البته نیاز خود از آن استفاده کنید.

برای شارژ این کیف به راحتی می‌توانید از آّ استفاده کنید تا کیف خنگ نگهداری انسولین بتواند در طول مدت زمان مشخص شبانه روز از انسولین مراقبت کند.

این کیف در اندازه‌های کوچک، بزرگ و متوسط تهیه شده است. که هر کدام انسولین هایی با سایز بندی متفاوت را پذیرا هستند. در ضمن رنگ بندی گوناگونی از سبز، بنفش، آبی و مشکی دارد.

ویژگی‌های کیف خنک نگهداری انسولین فریو

ا کیف خنک نگهداری انسولین فریو به راحتی و بدون نیاز به هیچ منبع دیگری مثل برق، باطری یا یخ شارژ می‌شود.

قادر است انسولین را به مدت ۴۸ ساعت بدون دخالت نیرو و یا وسیله‌ای دیگر خنک نگهدارد.

شارژ کردن آن تنها چند دقیقه زمان نیاز دارد و وقت زیادی را از شما نخواهد گرفت.

کیف خنک نگهدارنده انسولین و دارو فرتاک

کیف خنک نگهداری انسولین دو پن DUO PEN

این نوع انسولین از نوع قلمی و جدید است که بیشتر بیماران دیابتی به دلیل حمل آسان و راحتی انجام تزریق از آن استفاده می‌کنند.

کیف خنک نگهداری انسولین از نوع دو پن متشکل از یک نوع پارچه خاص و بسیار سبک است که این پارچه آغشته به یک سری از مواد طبیعی و خنک کننده است و می‌توانند انسولین را به مدت دو روز خنک نگه دارد.

این کیف همچنین فضای مناسبی برای قرار دادن دو الی سه قلم انسولین است و ساخت کشور انگلستان می‌باشد.

کیفی مناسب که با فرو بردن آن داخل یک ظرف آب سریعا محیط لازم برای خنک نگهداشتن انسولین را فراهم می‌کند. در واقع اینگونه شارژ می‌شود.

به این دلیل که پارچه مخصوص نامبرده دارای یک سری کریستال است که وقتی داخل آب فرو برده می‌شود، به ژل تبدیل می‌شوند و تا دو رزو از انسولین مراقبت می‌کنند.

چگونه انسولین خود را در سفر سرد نگه دارم؟

اگر به جای سردی می‌روید، مانند اسکی روی کوه، انسولین خود را در داخل کت یا جیب کت یا جایی نزدیک به بدن خود نگه دارید تا از سرد شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید. اگر به مکانی گرم می‌روید، مانند یک جزیره گرمسیری، مراقب باشید انسولین خود را داخل کیسه یا ماشین نگذارید.

اکثر تولید کنندگان انسولین توصیه می‌کنند ویال یا قلم انسولین استفاده نشده خود را در یخچال در دمای بین ۳۶ تا ۴۶ درجه فارنهایت نگهداری کنید. انسولین خود را منجمد نکنید و آن را نزدیک عنصر خنک کننده در یخچال قرار ندهید (بخشی از یخچال که باعث سرد ماندن آن می شود).

اگر انسولین برای مدت طولانی – حتی فقط ۶۰ دقیقه – در معرض دمای بسیار گرم یا بسیار سرد قرار گیرد، می‌تواند خیلی سریع تجزیه شود تا جایی که هیچ تاثیر واقعی بر قند خون شما نداشته باشد.

کیف-انسولین