چسب کمر برای سیاتیک یکی از بهترین روش‌های ممکن است که می توانید از آن برای درد مزمن سیاتیک استفاده کنید.

.برای همین کسانی که مشکلات گوارشی  دارند و نمی‌توانند از قرص و دارو استفاده کنند، برای درمان آرتروز و کمر درد می توانند از چسب کمر برای سیاتیک استفاده کنند.

خرید انواع چسب‌های پزشکی با تخفیف

زیرا نیازی به مصرف داروهای گوناگون با عوارض متعدد نیست.

در این مقاله مختصر قصد داریم راجع به این نوع چسب کمر که مخصوص سیاتیک است؛ اطلاعاتی ارائه دهیم.

درد سیاتیک

سیایتیک نوعی عصب است که در واقع بزرگترین عصب در بدن می‌باشد به گونه‌ای که در مرکز و پایین بدن مثل باسن، زانوها و کف پاها نیز امتداد دارد.

وقتی این عصب درگیر شود به نحوی اکثر عضله‌های بدن درگیر می‌شوند و دچار درد خواهند شد که تقریبا آزار دهنده است و اگر این درد به حالت حاد برسد باید به دکتر مراجعه کنید.

اما در برخی از مواقع درد را می‌توان با یک سری داروی موضعی یا خوراکی تسکین داد. این درد به کمک چسب کمر برای سیاتیک هم امکان پذیر است.

چسب-کمر-برای-سیاتیک

چسب کمر برای سیاتیک چیست

چسب کمر برای سیاتیک یک ورقه نازک همراه با چسب است که در داخل این چسب یک سری داروی مسکن موجود است و این داروها از طریق جذب مستقیم پوست وارد خون می‌شوند.

وقتی داروها به جریان خون برسند، این جریان را سریع‌تر می‌کنند و در عوض اسید لاکتیک را که عامل درد است از ماهیچه‌ها و عضلات دور می‌کند و درد به نسبت خیلی زیاد کاهش می‌یابد.

برخی از مواد موجود در چسب کمر برای سیاتیک عبارتند از :

ماده اصلی در چسب کمر برای سیاتیک مختلف است اما یکی از مواد مهم و اصلی کاسپایسین یا فلفل تند است که به مانند کمپرس آب گرم عمل می‌کند.

این ماده می‌تواند بخش اعظمی از درد و کوفتگی را بر طرف کند. در ضمن در کنار آن قرمزی، کبودی، ورم را هم از بین می‌برد و میزان تاثیر هر یک از این چسب‌ها متناسب با موادی است که در آن به کار رفته شده است.

برخی از آن‌ها در کمتر از ۱۲ ساعت تاثیر خود را می‌گذارند و برخی نیاز به استفاده ۴۸ ساعته دارند.

مزایای استفاده از چسب کمر

استفاده از چسب سیاتیک می‌تواند مزایای زیادی را در بر داشته باشد، که برخی از این مزایا عبارتند از:

  • با استفاده از چسب کمر شما می‌توانید بدون خوردن قرص و مصرف آمپول‌های ضد درد که دارای عوارض جانبی هستند، درد را تسکین دهید.
  • برخی از چسب‌ها آنقدر قدرت دارند که می‌توانند، درد را در عرض ۳ الی ۴ ساعت تسکین دهند، در حالی که برخی از داروها اگرچه سریعا عمل می‌کنند اما نیاز به مصرف چند باره در طول روز را دارند.
  • چسب کمر برای سایتیک مخصوص کسانی است که از درد سیاتیک در عذاب هستند و مشکلات گوارش هم دارند و نمی‌توانند دارو استفاده کنند.
  • بسیاری از داروهای ضد درد سیاتیک دارای عوارضی هستند که برای بیماران کلیوی و یا کسانی که دارای آلرژی هستند، مناسب نیستند. بنابراین استفاده از این نوع چسب بسیار ایده‌آل است.( البته این بیماران باید با مشورت پزشک استفاده کنند)

دستورالعمل استفاده از چسب کمر برای سیاتیک

برای استفاده از هر نوع چسبی که برای درد و درمان استفاده می‌شود، بهتر است ناحیه مورد نظر تمیز باشد، یعنی بعد ازحمام از چسب استفاده کنید.

دستورالعمل استفاده از چسب کمر برای سیاتیک

بهتر است ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید و فاقد مو باشد که به هنگام برداشتن عکس اذیت نشوید

چسب کمر معمولا مورد آزمایشات زیادی قرار گرفته است اما اگر سابقه بیماری خاص و یا آلرژی دارید بهتر است حتما قبل از آن از دکتر مشورت بگیرید.

توصیه می‌شود اگر قرار است به مدت چند روز از چسب استعمال کنید، هر ۶ ساعت یا ۱۲ ساعت یک بار آن را تعویض کنید.

همزمان یا بعد از استفاده از چسب کمر برای سیاتیک از دارویی خوراکی استفاده نکنید و یا با پزشک یا مشاور داروخانه مشورت کنید.

نکته قابل توجه اینکه از این چسب به هنگام فعایت‌های بدنی و یا ورزشی استفاده نکنید، چرا که جریان خون افزایش می‌یابد و مواد بیشتری وارد این جریان می‌شود که تعادل غلظت خون را بر هم می‌زند.

خودسرانه از این چسب به همراه داروهای مسکن خوراکی استفاده نکنید، با پزشک مشورت کنید.

ناحیه مورد نظر خشک باشد و بعد از آن سعی کنید لباس گشاد و راحت بپوشید.

آیا روکش‌های فشاری به سیاتیک کمک می‌کنند؟

برای برخی از افرادی که از سیاتیک رنج می‌برند، حرکت بدن می‌تواند درد را بدتر کند. بر این اساس، بستن پا برای درد سیاتیک ممکن است توصیه شود. اگر بتوانید از طریق پوشاندن پا که حرکت شما را تثبیت می‌کند تسکین پیدا کنید، جوراب‌های فشاری ممکن است تسکین بیشتری را ارائه دهند.

ژل سیاتیک را کجا می‌زنند؟

به عنوان یک قاعده کلی، بهتر است از گرما درمانی درعقب  لگن خود استفاده کنید – ناحیه‌ای که ریشه‌های عصب سیاتیک شما (ریشه‌های عصبی نخاعی L4 تا S31 که از قسمت تحتانی نخاع منشعب می‌شوند) منشأ می‌گیرند.

چگونه می‌توان درد سیاتیک را سریع تسکین داد؟

آیا می‌توان با سیاتیک راه رفت؟

از کیسه‌های یخ و پدهای گرمایشی استفاده کنید

درمان متناوب که از دما استفاده می‌کند می‌تواند تسکین فوری و کوتاه مدت درد سیاتیک را فراهم کند. کیسه‌های یخ می‌توانند به کاهش التهاب کمک کنند، در حالی که گرما از طریق یک پد گرم کننده می‌تواند جریان خون را در ناحیه آسیب دیده برای تسریع بهبود تحریک کند.

آیا می‌توان با سیاتیک راه رفت؟

ناتوانی در راه رفتن: همه علائم سیاتیک می‌توانند با هم جمع شوند و راه رفتن را برای شما دشوار کنند. فشار آوردن به پای شما برای ایستادن می‌تواند منجر به درد شدید و ضعف پا حتی منجر به زمین خوردن شما شود.