آیا با ماساژور آیس رولر آشنا هستید؟ حتما می‌دانید که برای داشتن یک پوست خوب باید از آن به خوبی نیز نگهداری کنید و این دلیل به تنهایی علت دستیابی به بسیاری از روش‌های نوین همچون درمارولر، میکرونیدلینگ، میکروبلیدینگ، استفاده از ماساژور آیس رولر و… برای حفظ سلامت پوست است. اما شناخت هرکدام از این روش‌ها می‌تواند به شما کمک بکند تا بهترین راه را برای مراقبت از پوست خود در کنار روتین پوستی‌تان انتخاب کنید. از این رو یخ‌پد در این مقاله به توضیح آی رولر و ماساژور آن می‌پردازد.

تهاجمی یا غیرتهاجمی؟

زیبایی پوست و شاداب نگه داشتن آن امروزه مسئله‌ی بسیار مهمی برای افراد است به طوری که با پیشرفت علم روش‌های مختلفی برای حفظ سلامت پوست به وجود آمده‌اند. راه‌های مختلف موضعی و تهاجمی بسیاری وجود دارند که بسته به پیشنهاد و مشاوره‌ی دکتری کهبه آن مراجعه می‌کنید می‌توانند بهترین راه برای شما باشند. همچنین داشتن یک روتین پوستی می‌تواند سلامت پوست شما را تضمین کند.

تمامی این روش‌ها علاوه بر حفظ زیبایی و سلامت پوست شما به استحکام و حفظ کردن حالت ارتجاعی آن نیز کمک می‌کنند که در این بین روش‌های تهاجمی نیز وجود دارند. اینگونه روش‌های در واقع با ایجاد زخم بر روی پوست شما تاثیر خود را می‌گذارند و سبب پاکسازی و سم‌زادیی می‌شوند. اما اگر به این روش‌‌ها و درد ناشی از آنها علاقه‌ای ندارید، راه‌های کمتر تهاجمی و یا غیر تهاجمی بهترین انتخاب هستند. راه‌هایی مثل درمارولر و آیس رولر. روش‌های نام برده درواقع به صورت غیرتهاجمی و بدون ایجاد زخم، منافذ پوست شما را برای جذب بهتر داروها و روغن‌ها باز می‌کنند.

درمارولر یا آیس رولر؟

درمارولر درواقع یک روش تاحدودی تهاجمی است چرا که با ایجاد زخم‌های بسیار کوچکی در پوست آن را پاکسازی می‌کند. اما درمارولر چیست. درمارولر در واقع از یک دسته و یک سر غلتک مانند تشکیل می‌شود که بخش غلتکی آن درواقع دارای سوزن‌های بسیار ریزی دارد که با ایجاد زخم‌های کوچک سطح فوقانی پوست تحریک می‌شود.

ماساژور-آیس-رولر

اما تحمل دردهای ناشی از این روش هم ممکن است برای بسیاری از افراد قابل تحمل نباشد بنابراین آنها به دنبال روش‌های غیرتهاجمی و بدون ایجاد زخم برای پاکسازی و بهبود مشکلات پوستی خود هستند. از دیگر روش‌هایی که بدون ایجاد زخم به بالا بردن سطح سلامت پوست کمک می‌کند آیس رولر است که به ظاهر شبیه درمارولر است اما با ماهیتی دیگر.

ماساژور آیس رولر و تفاوت‌های آن با درمارولر

ماساژور آیس رولر درواقع از نظر ساختار شبیه به درمارولر است با این تفاوت که غلتکی که در ساخت این وسیله به کار رفته است هیچ سوزنی ندارد. از این رو برخلاف درمارولر، آیس رولر بدون ایجاد زخم به جوانسازی پوست شما کمک می‌کند و درد و التهابی ایجاد نکند. همچنین این امر سبب شده است تا استفاده از آیس رولر بدون عوارض باشد و تعداد دفعات نامحدودی بتوان از آن استفاده کرد.

همچنین استفاده از این وسیله آسان است شما می‌توانید از آن هم در خانه و هم در کلینیک‌های مراقبت پوست استفاده کنید. به علاوه پس از هربار استفاده از آن نیازی به استراحت نخواهید داشت. اما سوالی که به وجود می‌آید این است که آیا با در نظر گرفتن این نکات باز هم آیس رولر موثر است؟

کاربردها

 • رفع خستگی پوست
 • رفع تورم زیر چشم
 • رفع چین و چرک‌های خفیف پوست
 • بهبود اسکار و جای زخم
 • رفع استرچ مارک
 • کنترل چربی پوست
 • رفع آکنه
 • و …

همانطور که می‌خوانید متوجه می‌شوید که در عین ساده بودن کارکرد آن، ماساژور آیس رولر می‌تواند تاثیرات بسیاری در رفع مشکلات پوستی و بهبود آنها داشته باشد. به همین دلیل به کسانی که به دنبال روشی موثر و غیرتهاجمی برای پاسکازی و مراقبت از پوست خود هستند؛ استفاده از آیس رولر توصیه می‌شود.

نحوه استفاده

قبل از استفاده از هرگونه وسیله‌ و یا مواد نگهداری پوست بهتر است تا روش آن را آموخت تا بتوان به بهترین نحو از آنها استفاده و آنها را مصرف کرد. بنابراین قبل از آنکه با ماساژور آیس رولر به سراغ پوست خود بروید ابتدا روش استفاده از آن را در ادامه مطالعه کنید:

 • غلتک آیس رولر خود را از دسته‌ی آن جدا کرده و داخل کیسه و سپس در فریزر قرار دهید.
 • بعد از گذشت ۲۰ دقیقه غلتک را از فریزر درآورده و روی دسته آیس رولر دوباره نصب کنید.
 • و سپس با آن پوست صورت و یا بدن خود را در جهات مختلف ماساژ دهید.

داشتن یک روتین پوستی خوب و استفاده از روش‌های پاکسازی و جوانسازی پوست به شما کمک می‌کند تا پوستی سالم و شاداب داشته باشید.