بالش‌ها در زندگی ما می‌توانند نقش‌های مختلف و مهمی را ایفا کنند و استفاده از انواع آنها می‌تواند به بهبود درد و یا درمان مشکلات استخوانی کمک کنند و این دلیلی است تا بخواهیم انواع بالش های طبی امسیگ را بررسی کنیم. یخ‌پد قصد دارد تا در این مقاله به مشکلات استخوانی و دردهای مفاصل و ارتباط آنها با نحوه خوابیدن و بالشی که از آن استفاده می‌کنیم صحبت کند و در ادامه به استفاده از انواع بالش های امسیگ و تاثیرشان بپردازد. با ما همراه باشید.

دردهای ما از کجا می‌آیند؟

وقتی که در ناحیه گردن، ستون فقرات و یا زانوهای خود احساس گرفتگی و یا درد می‌کنیم، اولین چیزی که ذهنمان می‌رود سمتش این است که چرا؟ این درد در بدن من از کجا می‌آید؟ من که کاری نکردم چرا باید درد داشته باشم؟

وقتی که این سوال‌ها را می‌پرسیم درواقع داریم از نحوه نشستن، راه رفتن، خوابیدن و حالت بدن به خصوص در زمان‌های بیداری و کار چشم پوشی می‌کنیم. تمامی این عوامل می‌توانند عامل ایجاد دردهای استخوانی و مفصلی باشند که در صورت درمان نشدن تبدیل به دردهایی دائمی مثل مشکلات آرتروز شوند. بنابراین ابتدایی‌ترین قدم برای رفع درد این است که متوجه نحوه‌ی نشستن و کار کردن، راه رفتن و به خصوص خوابیدن خود باشیم و آنها را در صورت مناسب نبودن اصلاح کنیم. اما چگونه؟

بالش طبی راه نجات از درد

شاید برایتان جالب باشد که بسیاری از دردهایی که ما در طول روز ممکن است آنها را احساس کنیم نه از بیداری ما بلکه از زمان خواب ما می‌آیند. اینکه ما با چه پوزیشنی و بر روی چه بالش و یا تشکی دراز می‌کشیم و به خواب می‌رویم از اهمیت بسیاری برخوردارند. از این رو استفاده از بالشی که بتواند استاندارهای لازم را جهت خواب راحت و جلوگیری از بروز درد و یا حتی درمان راه حلی است که پیش رو داریم.

بالش-طبی-امسیگ

از این رو یکی از برندهایی که با طراحی و تولید بالش های طبی استاندارد جهت رفع درد و درمان بیماری‌های ارتوپدی در این زمینه فعال است، امسیگ است و بالش‌های طبی امسیگ که برای کاربردهای مختلفی طراحی شده‌اند می‌توانند به شما کمک کنند تا هم خواب راحت‌تری داشته باشید هم از دردهای ناشی از محل خواب نامناسب اجتناب کنید.

بالش‌ها را بیشتر بشناسیم

اما پایان ماجرا تنها به نحوه خوابیدن ختم نمی‌شود و همانطور که قبل‌تر اشاره شد نشستن و راه رفتن ما نیز ممکن است به طرز اشتباهی انجام شود که می‌توان به روش‌های مختلفی مثل کمک گرفتن از یک بالش مناسب دردها را درمان کرد. به عنوان مثال ممکن است در طول روز که پشت میز خود می‌نشینید و مشغول کار می‌شوید، کمتر حواستان به نحوه نشستن خود باشد و بعد از مدتی به خودتان بیایید و متوجه شوید که روی صندلی خود لم داده‌اید بدون آنکه پشت کمرتان پر باشد. یا حتی براثر ایستادن زیاد و یا انجام کارهای سنگین دچار پادرد و یا زانو درد شویم.

در چنین شرایطی است که می‌توانید به کمک بالش مناسب به داد دردهای خود برسید. بالش های طبی امسیگ که انواع مختلی دارند برای درمان دردهای استخوانی طراحی شده‌اند. در ادامه تعدادی از این بالش‌ها را بررسی می‌کنیم:

  1. بالش پشت کمری: این بالش برای اصلاح نحوه نشستن در طول روز و جلوگیری از ایجاد درد در ناحیه گردن، شانه و کمر به کار می‌شود.
  2. بالش طبی چندمنظوره: این بالش که کاربردهای بسیاری دارد می‌تواند برای زیر زانو، زیر ساق پا، سر و گردن و حتی پشت کمر نیز استفاده شود.
  3. بالش طبی پشت گردنی: این بالش که برای پر کردن پشت کردن هنگام نشستن و کار و همچنین هنگام خواب برای اصلاح و یا نگه داشتن گردن در زاویه مناسب استفاده می‌شود.
  4. بالش طبی نشیمن: این نوع بالش برای مشکلات کمر و ناحیه نشیمن استفاده می‌شود.
  5. بالش طبی کلاسیک: این بالش که نوع اصلاح شده‌ی بالش‌های کلاسیک است برای استفاده هنگام خواب مناسب است و با توجه به طراحی ارگونومیک خود از دردهای گردنی جلوگیری می‌کند.

اما بالش به تنهایی کافی نیست

باید توجه داشت که استفاده از بالش‌های طبی امسیگ برای رفع دردهای خود به تنهایی کافی نیست و تنها بخشی از پروسه‌ی بهبود و درمان است. باید حتما برای اصلاح حرکات خود و ایجاد نتیجه‌ی بهتر به یک متخصص ارتوپد مراجعه کرد. تا دکتر بتواند با معاینه و مشاهده‌ی وضعیت استخوان‌های شما بهترین راه حل را ارائه دهد و بالش مناسب را تجویز کند.