روش کندن چسب کمر برای مواقعی که درد عضلانی داشته‌اید و از چسب‌های بزرگ کمر استفاده کرده‌اید، تا حدودی آزار دهنده و سخت است.

اما روش درست برای کندن این چسب چیست؟ روشی که به کمک آن درد زیادی را احساس نکنیم و بتوانیم به راحتی آن را از روی پوست جدا کنیم.

این موضوعی است که ما قرار است در این مقاله بدان اشاره کنیم.

چسب کمر عقاب نشان

روش های کندن چسب کمر :

استفاده از آب گرم و صابون

روش کندن چسب کمر معمولا به خاطر وسیع بودن و احاطه کردن بخش بزرگی از پوست نیاز به مهارت دارد. یکی از این مهارت‌ها استفاده از آب گرم است.

وقتی دوره درمان چسب کمر به اتمام رسید، زیر دوش آب گرم قرار بگیرید و با استفاده از صابون اطراف و روی چسب را به کف صابون آغشته کنید.

دقت داشته باشید که کندن چسب‌های پهن کمی حوصله می‌خواهد و باید آرام آرام با مالیدن صابون بر روی چسب و اطراف آن سعی کنید چسب را از روی پوست جدا کنید.

وقتی چسب از اطرف شروع به جدا شدن کرد، به خاطر نفوذ آب صابون به بقیه قسمت‌ها روش کندن چسب کمر راحت‌تر می‌شود و دیگر دردی را احساس نمی‌کنید.

اصلاح مو در قسمت آسیب دیده

روش کندن چسب کمر برای قسمت آسیب دیده نیاز به یک نکته مهم دارد. قبل از آنکه چسب کمر را بر ناحیه مورد نظر بزنید، ابتدا موهای آن قسمت را حتی اندک اصلاح کنید.

روش-کندن-چسب-کمر

 

اینگونه به وقت کندن هیچ مشکلی پیش نمی‌آید و میزان درد به حداقل کاهش می‌یابد. چون بخش اعظمی از درد و ترس به خاطر درد موها هنگام کندن است.

چسب کمر گرگ نشان

روش کندن چسب کمر : به کمک روغن زیتون

روغن زیتون از روش‌های دیگری است که می‌تواند چسب کمر را به راحتی و آسانی بر دارد.

زوغن زیتون محل مورد نظر را تا حدوی نرم و مرطوب می‌کند که این ماده به عنوان یک روش کندن چسب کمر خیلی خوب عمل می‌کند.

برای این کار روغن زیتون را به اطراف چسب کمر بمالید و سعی کنید اطراف را به آرامی مالش دهید تا کم کم نرم شود و از روی پوست برداشته شود.

وقتی لبه‌ها از روی پوست بلند شد، همزمان با جلو بردن چسب کمر مقداری روغن زیتون هم بر روی آن بمالید که هر چه جلوتر می‌روید با نفوذ روغن زیتون جدا شدن چسب از روی پوست راحت‌تر شود.

روش کندن چسب کمر به کمک روغن زیتون

استفاده از سشوار و آب ولرم در کندن چسب کمر

روش کندن چسب کمر با یک سری از امکانات ساده ممکن است، مثلا یکی از این روش‌ها آغشته کردن چسب به آب گرم و سپس استفاده از سشوار است.

سشوار موجب می‌شود، چسب از روی پوست جدا شود، بدون آنکه نیاز به کندن آن باشد، البته در این روش شما باید از کسی کمک بگیرید تا سشوار را بر روی چسب بگیرد.

وقتی متوجه شدید که چسب در حال نرم شدن است و به آرامی از پوست جدا می‌شود، همچنان به گرفتن سشوار ادامه دهید تا به طور کامل از روی پوست برداشته شود.

استفاده مستقیم از دوش آب گرم

یک روش دیگر برای کندن چسب کمر که نیازی به زحمت و کمک دیگری ندارد، استفاده از آب دوش حمام است. برای این کار شما به حمام بروید و مدتی را زیر دوش آب گرم بمانید.

آب کم‌کم به چسب نفوذ می‌کند و موجب جدا شدن چسب از روی پوست می‌شود.

استفاده مستقیم از دوش آب گرم برای کندن چسب کمر

استفاده از پارچه آغشته به آب داغ و شامپو

یک روش کندن چسب کمر استفاده از پارچه آغشته به آب تقریبا گرم رو به داغ همراه با شامپو است. برای این کار وقتی به حمام می‌روید یک پارچه تمیز را بر دارید، آن را کاملا خیس کنید و با شامپو آغششه کنید و سپس آن را روی چسب کمر بگذارید، بعد از چند دقیقه چسب از روی پوست جدا می‌شود و خودتان کم‌کم می‌توانید آن را به یکباره از روی پوست بردارید.

روش آخر برای کندن چسب کمر

این راه تقریبا با کمی درد همراه است و اگر وقت ندارید و یا موقعیت و وسایل نامبرده شده در این مقاله را ندارید، بهتر است که از این روش استفاده کنید.

برای این کار مقداری از لبه‌های چسب را با دست آرام آرام از روی پوست جدا کنید، تا جایی که مقداری از چسب در دست شما قرار بگیرد.

سپس با کمی تمرکز و نفس عمیق کشیدن، آن را به یکباره از روی پوست بردارید.

این روش برای زمانی مناسب است که روی پوست مو نباشد و آن را قبلا اصلاح کرده باشید و همان طور که گفته شد، وسایل و امکانات کافی موجود نباشد.

نکاتی در مورد استفاده از چسب کمر

چسب‌های رفع درد می‌توانند تا ۸ ساعت تسکین درد مبتنی بر حرارت را ارائه دهند و به شما در مدیریت درد کمک کنند. با این حال، آنها را نباید در هنگام خواب پوشید. فشار طولانی مدت روی چسب کمر توصیه نمی‌شود و بنابراین باید قبل از رفتن به رختخواب آنها را برداشت. چسب‌های کمر فقط برای یک بار استفاده هستند و نباید در هر دوره ۲۴ ساعته بیش از ۸ ساعت در یک منطقه استفاده شوند.

از محصولات تسکین درد روی پوست حساس، عفونی یا ملتهب استفاده نکنید. اگر باردار یا در دوران شیرده‌دهی هستید مانند تمام محصولات تسکین دهنده درد، قبل از استفاده در دوران بارداری یا شیردهی با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید. مسکن‌ها می‌توانند بر جنین تأثیر بگذارند.

آیا چسب های حرارتی به کمردرد کمک می‌کنند؟

گرما درمانی با افزایش جریان خون در ماهیچه‌های کمر باعث بهبودی می‌شود. افزایش جریان خون، اکسیژن، گلبول‌های سفید، پلاکت‌ها و مواد مغذی ضروری بیشتری را به بدن می‌رساند که همگی به ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده کمک می‌کنند.

به جای چسب کمر از چه چیزی می‌توان استفاده کرد؟

اگر پد گرم کننده در دسترس نباشد، فرد می‌تواند از یک کیسه آب گرم یا حوله گرم استفاده کند یا یک کیسه پارچه‌ای برنج نپخته را در مایکروویو گرم کند. مردم باید مراقب باشند که پوست با یخ یا گرما نسوزد.