بالشتک که با نام نشیمن طبی حرفه‌ای معروف است می‌تواند وضعیت ستون فقرات در حالت نشسته را به خوبی کنترل کند. این بالشتک‌ها باعث می‌شوند که وقتی افراد برای طولانی مدت روی صندلی می‌نشینند به کمر درد و مشکلات دیگر مبتلا نشوند. به منظور تثبیت موقعیت‌ بیماران ابزار مختلفی برای روش‌های مختلف درمانی توسط متخصصان بهداشتی استفاده می‌شود. متخصصان به بیماران می‌گویند این ابزارها و روش‌های درمانی را در منزل استفاده کنند که فرآیند درمانی پیشرفت کند و زودتر بهبود پیدا کنند.

بالشت طبی نشیمن امسیگ مدل EmsiG MF14

نشیمن طبی حرفه‌ای نوعی از  بالشتک‌های پزشکی به شمار می‌آید. این بالشتک‌ها دارای برش‌های دقیقی هستند و در کلینیک‌ها و هم در منزل به راحتی قابل استفاده هستند. این ویژگی قابل استفاده بودن در منزل برای راحتی حال بیماران انجام شده‌است.

 نشیمن های طبی چه مزیت‌هایی دارند؟

اگر شما هم جز افرادی هستید که طولانی مدت یک جا می‌نشینید در معرض خطر درد کمر و پشت بدن هستید. با وجود این بالشتک‌ها، می‌توانید راحتی را در یک روز پر کار و سخت تجربه کنید. افرادی که جراحی می‌کنند بعد از عمل نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند، کسانی که کمردرد دارند یا کسانی که مبتلا به اسپوندیلوز هستند، استفاده از این بالشتک‌ها برای این افراد توصیه می‌شود. این بالشتک‌های طبی بر از بین بردن فشار از روی مهره‌های کمر افراد تمرکز دارد. بالشتک‌های طبی برای اهداف گوناگون پزشکی استفاده می‌شوند. بعضی از این اهداف به شرح زیرند.

به بدن در حالت نشسته کمک می‌کند.

از تنه بدن حمایت می‌کند.

به اندام‌های بدن کمک می‌کند.

از ستون فقرات کمر پشتیبانی می‌کند و یا مجدد تنظیمشان می‌کند.

فشار موجود بر ناحیه انتهایی ستون فقرات را با بریدگی‌های مختلف از بین می‌برد.

بالش زیرنشیمن دو حالت ورنا Verna

درمورد بالشتک‌های طبی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

بالشتک‌های طبی را از فوم می‌سازند یا اکثرا بادی ساخته شده‌اند. حتما این طور نیست که یک بالشتک بهتر از انواع دیگر باشد ولی باید پیش از خرید آن‌ها نیاز و هدف خود را از انتخاب بالشتک‌ها مشخص کنید. پزشکان می‌گویند این بالشتک‌ها اکثرا خیلی راحت نیستند و حالت سفت و محکمی دارند. برخی اوقات ممکن است فشردگی فوم ضخیم بیشتر از حد معمول اتفاق بیفتد و در این حالت فایده‌ای نداشته باشد.

بالشتک‌هایی که بادی هستند می‌توانند امکاناتی را برای شما فراهم کنند از جمله اینکه سفتی و تغییر وزن و فعال سازی عضلات اصلی شما را در طول روز تنظیم می‌کنند. در صورتی که از مشکلی که برایتان به وجود آمده بهبود یافته‌اید یا اینکه وجود چیز با استحکام بیشتر را احساس می‌کنید، بالشتک فومی حافظه که فرم ثابت و قابلیت تغییر کمی دارند گزینه مناسب برای شما خواهد بود. پس قبل از خرید حتما نوع پشتیبانی که از یک بالشتک انتظار دارید را تعیین کنید.

در صورت استفاده از این بالشتک‌ها بر روی صندلی حتما موردی را انتخاب کنید که  بندهای قابل تنظیم داشته باشد. اگر اینطور نباشد و این آپشن را نداشته باشد باید با انتقال یا لغزش بالش در هنگام استفاده به جای بهتر درد خود را کاهش دهید.

اگر قصد شما از خرید نشیمن طبی حرفه‌ای این است که به منظور پشتیبانی بیشتر تکیه گاهی باشد، سازگاری آن با فرم بدنی منحصر به فرد شما از نکات مهمی است که باید به آن‌ توجه کنید.

نشیمن-طبی-حرفهای

شما برای این که خم نشوید و نیفتید باید از یک بالشتک پشتی استفاده کنید. در این صورت ستون فقرات در حالت متعادل قرار می‌گیرد.

در بهترین حالت، تطابق فرم بالشتک با منحنی طبیعی ستون فقرات شما و پشتیبانی پایین بالش از استخوان خارجی یا استخوان دنبالچه باید وجود داشته باشد. کار این مدل خاص ایجاد یک پایگاه پشتیبانی برای کل ستون فقرات افراد می‌باشد.

چند نوع نشیمن طبی وجود دارد؟

بالشتک طبی تخت: این نوع بالشتک مناسب افرادی است که بالشتک مخصوص با وزن سبک نیاز دارند و باعث بهبود آسیبشان می‌شود. این نوع بالشتک‌ها اکثرا امکان راحتی زیادی را برای افرادی که دارای خطر شکستگی ستون فقرات نیستند به وجود می‌آورند.

بالش پشت کمری مموری فوم حرفه ای امسیگ مدل EmsiG MF02

بالشتک‌های گوه‌ای پزشکی: طراحی بالشتک گوه‌ای با شیب لگنی خاص به گونه‌ای انجام گرفته که کج بودن لگن را به طور صحیح انجام دهد. در این زمان ستون فقرات موقعیت خنثی و طبیعی خود را حفظ می‌کند و باعث کاهش درد کمر و پاها می‌شود.

بالشتک‌های دنبالچه: این نوع بالشتک دردهایی که از زخم‌های اولیه یا کوفتگی به وجود آمده را کاهش می‌دهد و فشار وارد شده به دنبالچه را کم می‌کند. علاوه بر این ستون فقرات را در حالت طبیعی و متعادل خود نگه می‌دارد. آن‌ها را می‌توان در هر نوع صندلی در خانه، دفتر، ماشین و غیره استفاده کرد.

بالشتک‌های طبی برش دار: این نوع بالشتک مانع از ایجاد دردهای ناشی از جراحی‌هایی مانند اپیزیتومی می‌شود.

بالشتک طبی مموری فوم: این نوع بالشتک‌ها به تسکین درد کمر، ستون فقرات و دنبالچه  کمک می‌کنند. برش ویژه‌ای که در پشت بالشتک وجود دارد باعث می‌شود فشار در قسمت پایه ستون فقرات کاهش یابد. بالشتک‌های طبی مموری فوم برای نشستن به مدت طولانی مانند مواردی چون محل کار یا هنگام رانندگی مناسب هستند.

سخن آخر

در این مطلب درمورد بالشتک‌های طبی و سایر موارد مربوط به آن‌ها توضیح دادیم. قیمت آن‌ها بر اساس نوعشان با یک دیگر متفاوت است. شما می‌توانید بر حسب نیاز خود نشیمن طبی حرفه‌ای را از سایت یخ پد که یکی از سایت‌های فروش اقلام پزشکی است به صورت آنلاین خریداری کنید.