خرید بالش بارداری – بسیاری از بانوان در دوران بارداری با مشکل بی‌خوابی و گرفتگی عضلات روبرو می‌شوند. از آنجایی داشتن استراحت و خواب راحت پیش از زایمان یکی از ضروریات است، استفاده از بالش بارداری به مادران در این زمینه بسیار کمک خواهد کرد. این بالش‌های با طراحی خاص خود متناسب با انحنای بدن بانوان در دوران بارداری تغییر شکل می‌دهد و زمینه استراحت مناسب را برای آنها فراهم می‌سازند. بنابراین اگر شما هم قصد خرید این محصول را دارید باید قبل از هر اقدامی با ویژگی‌ها و انواع آن آشنا شوید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

سفارش بالش بارداری مدل C ویونا

مزایای استفاده از بالش بارداری

بالش بارداری یک نوع بالش با طراحی خاص است که در دوران بارداری به تغییر وضعیت بدن بانوان باردار هنگام خواب و استراحت کمک می‌کند. این بالش‌ها نسبت به بالش‌های معمولی درازتر هستند و قسمت‌های مختلفی از بدن اعم از برآمدگی شکم، کمر، زانوها و گردن را در هنگام خواب پوشش می‌دهند تا درد ناشی از اضافه وزن و تورم در دوران بارداری را کاهش دهند.

از آنجایی که بالش‌های بارداری از قوس و انحنای بدن مادران باردار محافظت می‌کند، از مزایای استفاده از آنها می‌توان به کاهش کمر درد، گرفتگی عضلات پا، خشکی استخوان لگن و خواب راحت اشاره کرد. از دیگر فواید و مزایای استفاده از بالش بارداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تسکین دردهای بدن در دوران بارداری
 • کاهش ورود فشار موقع استراحت به نواحی کمر، لگن و پاها به دلیل افزایش وزن بدن در دوران بارداری
 • تسهیل گردش خون در اعضای بدن با استفاده از بالش بارداری
 • فراهم شدن شرایط خوابیدن به پهلو برای بانوان باردار
 • تجربه خواب راحت و بدون دغدغه تا فرارسیدن زمان زایمان

آشنایی با انواع بالش‌های بارداری

بالش-بارداری

بالش‌های بارداری نیز همانند دیگر محصولات از تنوع بسیاری برخوردار هستند که متناسب با نیاز خود می‌توانید یکی از انواع آن را تهیه و خریداری کنید. اغلب این بالش‌ها براساس نوع شکل و طراحی دسته‌بندی می‌شوند که هر کدام کارآیی مختلفی دارند.

بالش بارداری C شکل

این مدل بالش‌های بارداری بسته به نوع استفاده از کمر و شکم محافظت می‌کنند. البته امکان قرار دادن پاها و باسن در وضعیت مناسب وجود دارد و همچنین گردن را همراستا با کمر قرار می‌دهد تا موقع استراحت با کمترین مشکل روبرو شوید.

بالش گوه بارداری

این نوع بالش‌ها به طور کامل کل بدن را پوشش می‌دهد و یا اینکه از نواحی مشخصی از بدن همچون زیر شکم، کمر یا زانوها را محافظت می‌کند. همچنین از غلت زدن در حین خواب جلوگیری می‌کند و استفاده از آن باعث خنک شدن بدن می‌شود.

بالش‌های U شکل

بالش‌های U شکل بارداری از تمام بخش‌های بدن از جمله گردن و کمر به یک اندازه محافظت می‌کند و همچنین پاها و باسن را در وضعیت همتراز نگه می‌دارد.

بالش J شکل

این مدل از بالش‌ها عملکردی شبیه بالش‌های U شکل دارد. تنها تفاوت در این است که عضلات ناحیه شکم، لگن، زانوها و پاها را به طور کامل پوشش نمی‌دهد و با مادران باردار اجازه خوابید به پشت را نمی‌دهد.

نکات مهم هنگام خرید بالش بارداری

هنگام خرید بالش بارداری به نکات زیر توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

نکات مهم هنگام خرید بالش بارداری

 • انتخاب نوع بالش: نخستین نکته هنگام خرید بالش بارداری توجه به نوع آن است که برای این منظور باید کاربردهای آنها را بررسی کنید تا متناسب با نیاز خود یک مدل را انتخاب کنید.
 • سایز بالش: سایز این محصولات خواب در دوران بارداری را متناسب با سایز تخت و قد خود انتخاب کنید.
 • جنس بالش بارداری: هنگام خرید این بالش‌ها توجه کنید که جنس انتخابی تحمل فشار وزن شما در دوره بارداری داشته باشد و دچار تغییر شکل نشود. همچنین جنس بالش دارای ویژگی ضد آلرژی و ضد حساسیت باشد.
 • جنس روکش بالش: جنس روش بالش بارداری باید از مرغوبیت لازم برخوردار باشد و با هر بار شستشوی کیفیت آن حفظ شود.
 • میزان کیفیت و انعطاف‌پذیری بالش: از آنجایی که مهمترین کاربرد بالش‌های بارداری تغییر شکل آن متناسب با شرایط بدنی مادران باردار است. بنابراین باید از نظر نرمی یا سختی باید از میزان انعطاف‌پذیری مطلوبی برخوردار باشد تا بتواند از تمام نواحی بدن مادر به هنگام خوابیدن بر روی آن پشتیبانی کند.
 • داشتن قابلیت گردش هوا: یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی که هنگام خرید بالش بارداری باید به آن توجه وجود قابلیت گردش هوا در بین الیاف و روکش آن است. این قابلیت باعث عدم خیس شدن بالش و خروج بوی بد ناشی از تعریق بدن افراد به هنگام خوابیدن بر روی آن می‌شود.
 • قابلیت شستشوی آسان: از دیگر نکات مهم در خرید بالش‌های بارداری توجه به قابلیت شستشوی آنها به صورت آسان و راحت است. با توجه به طولانی بودن دوران بارداری به حتما به دلیل آلودگی و کثیفی چندین بار در بازه‌های زمانی مختلف مورد شستشو قرار می‌گیرد.

عوامل مؤثر بر قیمت انواع بالش

قیمت این بالش نیز همانند دیگر محصولات بستگی به عوامل مختلفی دارد. اما به دلیل تنوع این محصولات باید به کیفیت و کارآرایی آن هنگام خرید توجه کنید. از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت بالش‌های بارداری می‌توان به برند تجاری تولید کننده محصول، نوع بالش، قد و اندازه آن و نوع الیاف به کار رفته در بالش اشاره کرد. بنابراین شما می‌توانید برای داشتن تجربه یک خواب راحت با توجه به میزان بودجه و نیاز خود اقدام به خرید یک بالش مناسب برای پشت سر گذاشتن هرچه راحت‌تر دوران بارداری کنید.

بالش بارداری را از کجا بخریم

امروزه فروشگاه‌های بسیاری در زمینه عرضه انواع بالش‌های بارداری فعالیت دارند. اما قبل از خرید انواع بالش‌های بارداری حتما اطلاعات کافی درباره کاربردهای هر مدل از محصولات کسب کنید تا به نیاز شما در دوران بارداری و حتی زمان شیردهی به نوزاد پاسخ دهد. برای انتخاب بهترین و با کیفیت‌ترین بالش‌ بارداری می‌توانید به وب‌سایت یخ پد مراجعه کنید. این فروشگاه اینترنتی انواع کالاها و محصولات پزشکی را از برندهای معتبر با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه کرده است تا به تمام نیازهای مشتریان خود پاسخ دهد. برای تهیه این محصول می‌توانید از طریق یخ پد سفارش خود را ثبت کنید.