بالش آنتی رفلکس بزرگسال مخصوص کسانی است که در بیشتر اوقات دچار رفلاکس معده می‌شوند، نوعی از آزار دهنده ترین بیمارهای معده که امروزه روش‌های بسیار جالب و قابل تاملی برای درمان آن در نظر گرفته شده است.

یکی از این روش‌ها که کاملا طبیعی است و نیازی به مصرف دارو ندارد، همین بالش آنتی رفلکس بزرگسال است.

این نوع بالش‌ها کاملا استاندارد هستند، یعنی با یک شیب ملایم همراه با قابلیت شست و شو شرایط آرامی را برای بیماران رفلاکس معده فراهم کرده است.

اگر دوست دارید در مورد این نوع بالش اطلاعات بیشتری کسب کنید، توصیه می‌شود این مقاله مختصر از سایت یخ پد را حتما مطالعه کنید.

بالش آنتی رفلکس بزرگسال : بیماران رفلکس معده

همان طور که در بخش مقدمه مقاله هم به آن اشاره شد، بیماران مبتلا به مشکلات معده و روده به خصوص رفلاکس بسیار زیاد هستند. این موضوع به دلیل رژیم های غذایی نامناسب زیاد اتفاق می‌افتد.

اما چاره کار چیست چگونه عوارض این بیماری را کاهش دهیم و حتی در درمان آن موثر عمل کنیم.

بالش آنتی رفلاکس بزرگسال ورناپ

ویژگی‌ها:

استفاده از بالش آنتی رفلاکس بزرگسال ورنا و قرار گرفتن سر در وضعیت مناسب مانع از خر و پف‌های شبانه می‌شود.

استفاده از این بالش برای بیماران قلبی باعث می‌شود تنفس راحتی را در زمان خواب تجربه کنند.

گاهی نیز می‌توان  به عنوان زیر بایی برای افزایش جریان خون در پا استفاده کرد.

این بالشت قابل استفاده روی تخت و یا در رختخواب‌های معمولی است.
 

بالش یا تشک آنتی رفلاکس بزرگسالان ورنا جهت درمان بیماری رفلاکس طراحی گردیده است. البته ا این بالش را می‌توان گاهی نیز زیر پا قرار داد تا جهت افزایش خون رسانی در پا قرار داد. بالش بزرگسالان در ابعاد ۱۹×۶۳×۶۶ سانتی‌متر و با شیب ۲۵ درجه تولید می‌شود. جنس روکش بالش آنتی رفلاکس بزرگسالان پلی استر است.

این تشک‌ها برای بیماران قلبی و افرادی که در خواب خروپف می‌کنند بسیار مناسب است. این بالش‌ها باعث می‌شود که فرد خواب راحت‌تری داشته باشد و شبانه به دلیل رفلاکس از خواب بیدار نشود. این تشک‌ها در یک رنگ سفید تولید می‌شوند و در هنگام استفاده هم می‌توان از آنها روی تخت استفاده کرد و هم می‌توان زیر تشک معمولی آن را قرار داد تا شیب مناسبی در تشک بالایی ایجاد کند.

بسیاری از بیماران از خوردن داروهای شیمیایی که خود دارای عوارض جانبی هستند؛ امتناع می‌کنند، بنابراین توصیه موثر این است که از بالش آنتی رفلکس بزرگسال استفاده کنند.

این بالش سر ، ناحیه بالا تنه و گردن را از بخش پایین تنه بدن بالا‌تر نگه می‌دارد.

این درجه بالا رفتن کاملا استاندارد. است. از آنجایی که بالش آنتی رفلاکس با شیبی حدودا بیست و پنج درجه همراه است یک تنظیم کاملا مناسب برای وضعیت کلی بدن ایجاد می‌کند که موجب خواب بهتر، عدم رفلاکس معده و آرامش بهتر بیمار می‌شود.

بنابراین حتی خوب است که برای پیشگیری از انواع بیماری‌ها معده که در بسیاری از افراد شایع است، از همین بالش استفاده کنیم.

 استفاده در سایر بیماری‌ها از بالش آنتی رفلاکس

شاید تصور کنید که بالش آنتی رفلاکس بزرگسالان فقط برای بیمارانی که مشکلات معده دارند، مناسب است. در حالی که اینگونه نیست این بالش در واقع چند کاره است که از خرید و استفاده از آن ضرری نمی‌کنید.

 

اگر جز افرادی هستید که بیماری قلبی دارید، یا جراحی قلب انجام داده‌‌اید. همچنین به دلیل اختلالات ریوی در خواب مشکلات تنفسی و یا خر و پف دارید و یا عمل بینی انجام داده‌اید و  حتی کاشت مو داشته‌اید، این بالش برای شما بسیار مناسب است.

بالش-آنتی-رفلکس-بزرگسال

سر و وضعیت بالا تنه را به نحوی استاندارد قرار می‌دهد که تنفس را راحت تر می‌کند ،پس از خروپف پیشگیری می‌کندو  خواب آرامتری خواهید داشت.

کسانی که کاشت مو انجام داده‌اند، باید تا یک هفته سر خود را بالا تر از ناحیه پایین تنه قرار دهند و خیلی با بالش در تماس نباشند و در مجموع فشار کمتری به سر خود وارد کند. بالش آنتی رفلکس بزرگسال بهترین نوع بالش برای این افراد است.

 ویژگی‌های کیفیتی

بالش آنتی رفلکس بزرگسال دارای یک روکش قابل شست و شو است که بهتر است آن را هر چند روز یک بار بشویید، این شست و شو باید با آب ولرم باشد و از مواد سفید کننده و شوینده هایی با فرمولاسیون تند استفاده نکنید.

جنس این بالش از مموری فوم است. مموری فوم از ماده‌ای به نام پلی اورتان‌ تهیه می‌شود که موجب می‌شود بالش چگالی بالایی پیدا کند و از طرفی انعطاف پذیری کمتری داشته باشد.

این کاهش انعطاف پذیری یعنی اینکه کمتر  به بدن یا گردن شما فشار  وارد می‌کند که همین موضوع در حفظ تعادل نهایی بدن به هنگام خواب و استراحت تاثیر زیادی دارد.

اصولا لوازم تختخواب باید دارای بیشترین چگال و کمترین انعطاف پذیری باشند، تا شکل بدن را به خود نگیرند و فرسوده نشوند و در نهایت موجب  بیماری های مفصلی چون آرتروز نشوند.

همین موضوع در نگه داشتن سر بالاتر از پایین تنه بدن بسیار خوب عمل می‌کند و از بازگشت غذا به مری جلوگیری می‌کند.

قیمت بالش آنتی رفلکس بزرگسالان

قیمت بالش آنتی رفلکس بزرگسال در بیشتر مواقع متفاوت است. این تفاوت بسته به نوع مواد مصرفی در ساخت این نوع بالش است.

اینکه از چه مواد با کیفیتی استفاده شده است و میزان دوامی که هر یک در کیفیت نهایی محصول دارند، بسیار حائز اهمیت است.

در بازار محصولات متفاوتی از این بالش عرضه شده است اما اینکه کدام یک برای پیشگیری از رفلکس معده موثر هستند و شما را به هدف می‌رسانند به کیفیت آن بستگی دارد.

همچنین نوع الیاف و موادی که مورد استفاده قرار گرفته است، از جمله مواردی هستند که باید به آن دقت کنید.

در ضمن بالش آنتی رفلکس نوزاد هم موجود است که می‌توانید برای کودکان و پیشگیری از دل درد آن‌ها استفاده کنید.

آیا بالش رفلاکس اسید کارایی دارد؟

آیا بالش رفلاکس اسید کارایی دارد؟

بالش‌های قلمی می‌توانند به کاهش علائم رفلاکس اسید و ریفلاکس به خصوص در شب کمک کنند. بالش‌های قلمی با کمی بالا بردن سر، شانه‌ها و بالاتنه در طول خواب، می‌توانند از نشت اسید از معده و داخل مری جلوگیری کنند.

چگونه ریفلاکس را برای همیشه درمان می‌کنید؟

سعی کنید:
وزن سالم را حفظ کنید. …
سیگار نکشید. …
سر تخت خود را بالا بیاورید. …
بعد از غذا دراز نکشید. …
غذا را به آرامی بخورید و کاملا بجوید. …
از خوردن غذاها و نوشیدنی‌هایی که باعث رفلاکس می‌شوند خودداری کنید. …
از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید…

آیا آب به رفلاکس اسید کمک می‌کند؟

به طور کلی، نوشیدن آب می‌تواند به تعادل pH یک وعده غذایی اسیدی کمک کند، که ممکن است به کاهش خطر رفلاکس اسید کمک کند. مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن آب معدنی با محتوای کربنات هیدروژن بالا می‌تواند به کاهش دفعات و شدت رفلاکس اسید کمک کند.

آیا موز برای رفلاکس اسید مفید است؟

موز. این میوه کم اسید می‌تواند با پوشاندن پوشش مری تحریک شده به خنثی کردن اسید معده کمک کند. موز نه تنها قلیایی است، بلکه سرشار از پکتین است، فیبر محلول که به جریان خوب غذا در دستگاه گوارش کمک می‌کند.

آیا ماست برای رفلاکس اسید مفید است؟

ماستی که خیلی ترش نباشد برای رفلاکس اسید نیز عالی است، زیرا پروبیوتیک‌هایی دارد که به عادی سازی عملکرد روده کمک می‌کند. ماست همچنین پروتئین تامین می‌کند و ناراحتی معده را تسکین می‌دهد و اغلب احساس خنکی ایجاد می‌کند.